F16 Arkiv 2019/2020

Följ USM F16 Steg 1.

(Klicka på gruppnamnet för att hitta till rätt kanal)

  • Grupp 4

    Deltagande lag:
    Falu HK, Härnösands HK 1, Eskilstuna GUIF och Täby HBK
  • Grupp 5

    Deltagande lag:
    Borlänge HK 2, Alfta GIF Handboll, Örebro SK HK Dam och Tyresö Handboll.
  • Grupp 6

    Deltagande lag:
    Enköpings HF, Härnösands HK 2, LIF Lindesberg, Skogås HK och Spårvägens HF.
  • Grupp 9

    Deltagande lag:
    IFK Nyköping, Vassunda IF, IK Bolton och Skuru IK.
  • Grupp 10

    Deltagande lag:
    Kungsängens SK, RPIF Linköping, Spånga HK och Borlänge HK 1.
  • Grupp 11

    Deltagande lag:
    Stockholmspolisens IF HF, Sollentuna HK 2, Skövde HF 3 och Ludvika HF.
  • Grupp 12

    Deltagande lag:
    Gustavsbergs IF HK, Hammarby IF HF, Edsbyns IF HF och Torslanda HK Blå.
  • Grupp 13

    Deltagande lag:
    IFK Tumba HK, Skånela IF, Vadstena HF, HK eRPing och Önnereds HK 1.
  • Grupp 14

    Deltagande lag:
    Torsby IF, IF Swithiod, Skåre HK och HK Lidköping
  • Grupp 15

    Deltagande lag:
    Alingsås HK, HK Guldkroken Hjo, Stenungsunds HK och Torslanda HK Röd.
  • Grupp 17

    Deltagande lag:
    Skövde HF 2, HK Aranäs Vit, IK Lågan och Lugi HF Vinröd.
  • Grupp 21

    Deltagande lag:
    Kungälvs HK 1, Backa HK, IF Hallby HK och Lugi HF Vit
  • Grupp 24

    Deltagande lag:
    IFK Bankeryd, Mölndals HF 2, Önnereds HK 2 och HK Malmö
  • Grupp 27

    Deltagande lag:
    Eslövs IK, IK Sävehof 2, IFK Malmö och Åhus Handboll.
  • Grupp 29

    Deltagande lag:
    Höörs HK H65, Kristianstad HK 1, IK Sävehof 1 och Ystads IF HF.
  • Grupp 30

    Deltagande lag:
    Lödde Vikings, Växjö HF, Lugi HF 1 och Staffanstorps HK.

Följ USM F16 Steg 2.

(Klicka på gruppnamnet för att hitta till rätt kanal)

  • Grupp 2

    Deltagande lag:
    Ludvika HF, Torsby IF, Borlänge HK 2, Härnösands HK 2 och IFK Tumba HK
  • Grupp 3

    Deltagande lag:
    Skånela IF, Sannadals SK, GT Söder HK, Bodens BK HF och Strands IF
  • Grupp 4

    Deltagande lag:
    Sollentuna HK 2, Alfta GIF Handboll, Skåre HK, IK Bolton och Uppsala HK
  • Grupp 7

    Deltagande lag:
    Mölndals HF 2, Särökometernas HK, HK Malmö 2, Lugi HF Vinröd, Strömstad HK och HK Guldkroken Hjo
  • Grupp 9

    Deltagande lag:
    Ovesholms IF, Karlskrona Flottan, Höörs HK H65, Partille IF HK och HK Hök
  • Grupp 10

    Deltagande lag:
    Ystads IF HF U, Backa HK, Mörrums GOIS HK, KFUM Trollhättan IA, Torslanda HK Vit och Staffanstorps HK

Följ USM F16 Steg 3.

(Klicka på gruppnamnet för att hitta till rätt kanal)

  • Grupp 1

    Deltagande lag:
    Borlänge HK, Spårvägens HF, Sollentuna HK 1, Skövde HF 1 och Skåre HK
  • Grupp 2

    Deltagande lag:
    Uppsala HK, Eskilstuna GUIF, Mölndals HF 1, H43 Lunds HF 3 och IF Hallby HK.
  • Grupp 3

    Deltagande lag:
    AIK, Kungsängens SK, Norrfjärdens IF, Önnereds HK 1 och Örebro SK HK
  • Grupp 5

    Deltagande lag:
    Lidingö SK, Borlänge HK 2, Huddinge HK, Trelleborg HBK och HK Lidköping
  • Grupp 7

    Deltagande lag:
    Huddinge HK 2, Älta IF, GF Kroppskultur 1, Höörs HK H65 och RP IF Linköping
  • Grupp 8

    Deltagande lag:
    Tyresö Handboll, IFK Tumba Handboll, VästeråsIrsta HF, Härnösands HK 1 och Alingsås HK
  • Grupp 9

    Deltagande lag:
    LIF Lindesberg, IF Swithiod, Stenungsunds HK, Lugi HF och IF Kristianstad
  • Grupp 11

    Deltagande lag:
    Skövde HF 3, HK Aranäs Vit, H43 Lund HF 2, Edsbyns IF HF och Lugi HF Vit
  • Grupp 12

    Deltagande lag:
    IK Sävehof 1, Torslanda HK Vit, HK Ankaret, Spånga HK Vit och HK Malmö
  • Grupp 14

    Deltagande lag:
    Kävlinge HK, H43 Lund HF 1, Skövde HF 2, IFK Nyköping och Norrköpings KvIK
  • Grupp 15

    Deltagande lag:
    OV Helsingborg HK, Eslövs IK, Särökometernas HK, Skara HF och Kungälvs HK

Följ USM F16 Steg 4.

(Klicka på gruppnamnet för att hitta till rätt kanal)

  • Grupp 1

    Deltagande lag:
    Kungsängens SK, Skånela IF, IK Sävehof 1 och LIF Lindesberg
  • Grupp 2

    Deltagande lag:
    Huddinge HK, HK eRPing, Alingsås HK och GF Kroppskultur 1
  • Grupp 3

    Deltagande lag:
    VästeråsIrsta HF, Borlänge HK, Önnereds HK 2 och H43 Lund HF 1
  • Grupp 4

    Deltagande lag:
    Skövde HF 1, OV Helsingborg, Lidingö SK och HK Aranäs Vit
  • Grupp 5

    Deltagande lag:
    Kärra HF, IF Hallby HK, Lugi HF och Älta IF
  • Grupp 6

    Deltagande lag:
    Önnereds HK 1, Spånga HK Blå, Gustavsbergs IF HK och Lödde Vikings HK
  • Grupp 7

    Deltagande lag:
    HK Ankaret, Kungälvs HK 1, Skuru IK och Skövde HF 2
  • Grupp 8

    Deltagande lag:
    Kristianstad HK 1, Lugi HF Vinröd, Eskilstuna GUIF och IK Sävehof