Cupinformation/Speldagar

De yngsta klasserna 7-9 år spelar gruppspel en dag, lag upp till 12 år spelar gruppspel två dagar som ligger i anslutning till varandra.

Övriga klasser, 13 år och äldre, spelar gruppspel en dag och från dessa kvalificerar sig minst hälften av lagen till slutspel som genomförs en annan dag och inleds med ett nytt gruppspel. Samtliga finaler spelas den 6 januari.


Notera att alla klassfinaler, för de som är 13 år och äldre, spelas i Tyresöhallen den 6 januari.

Flickor

Gruppspel en dag
F7 (2013) - 5 januari
F8 (2012) - 29 december
F9 (2011) - 5 eller 6 januari 

Gruppspel två dagar
F10 Lätt (2010) - 27 och 29 december
F10 Svår (2010) - 2, 3, 4 och 5 januari
F11 Lätt (2009) - 28-30 december
F11 Svår (2009) - 3-4 januari
F12 Lätt (2008) - 28 och 30 december
F12 Svår (2008) - 2 och 4 januari 

Gruppspel och slutspel över två dagar
F13 Lätt (2007) - 27 och 30 december
F13 Svår (2007) - 2 och 5 januari
F14 Lätt (2006) - 29 och 30 december
F14 Svår (2006) - 2 och 5 januari
F15 (2005) - 2, 4 och 5 januari
F15 Invitational (2005) - 4-6 januari
F16-19 (2004-2001) - 29, 30 och 3 januari
F17SM (2003) - 2 och 4 januari
Dam - 2-6 januari 

Pojkar

Gruppspel en dag
P7 (2013) - 4-5 januari
P8 (2012) - 29-30 december och 4 & 6 januari
P9 (2011) - 27 & 29 december, 4 & 6 januari 

Gruppspel två dagar
P10 Lätt (2010) - 27 & 28 december
P10 Svår (2010) - 2 & 5 januari
P11 Lätt (2009) - 28-30 december
P11 Svår (2009) - 3-4 januari
P12 Lätt (2008) - 27-28 december
P12 Svår (2008) - 2 & 5 januari 

Gruppspel och slutspel över två dagar
P13 Lätt (2007) - 27-29 december
P13 Svår (2007) - 3 & 4 januari
P14 Lätt (2006) - 27, 28 och 30 december
P14 Svår (2006) - 2, 4 & 5 januari
P15 (2005) - 30 december, 2-3 januari
P15 Invitational (2005) - 4-6 januari
P16 (2004) - 28 & 30 december, 5 januari
P17 (2003) - 27 & 29 december, 2 & 4 januari
P17SM (2003) - 3 & 5 januari
Herr - 2-6 januari 


Dagarna som en klass spelas justeras utifrån antalet lag som anmäler sig till klassen i fråga.